U subotu 16.03.2013. u ŠD ”Sutinska vrela” održan je 7. Feniks Budo Sport Kup na kojem je Metalac ostvario mnoštvo rezultata. U ukupnom poretku Metalac je zauzeo 3. mjesto, u kategoriji mlađih kadeta-kadetkinja 2. mjesto, i u kategoriji seniora-seniorki također 2. mjesto. U borbenom dijelu natjecanja prvo mjesto osvojili su MATIJA ČREP (MKM -36kg), MATEJ NIKOLIĆ (MKM -39kg), PETRA JUKIĆ (MKŽ +51kg), ANTICA ŠIMURINA (SŽ -57kg). Drugo mjesto osvojili su KATJA BARIĆ (MKŽ -33kg) i NIKA TEPŠIĆ (KŽ -41kg), MATKO PRIBIČEVIĆ (JM -68kg), PETRA BESEDNIK (JŽ -52kg), dok su treće mjesto osvojili JAN TODOROVSKI (MKM -33kg), BORNA STRUČIĆ (MKM -39kg), ROKO BLAŽIĆKO (MKM -43kg), MARK CVITAN (MKM -51kg), LORENA ŽGELA (MKŽ -27kg), MARA FILIPOVIĆ (MKŽ -36kg), IVAN SAMAC (KM -45kg), DAVID KRANJČEC (KM -57kg), PAUL GELJIĆ (KM -65kg), LENA MEDAR (KŽ -55kg).

Što se tehničkog sastava tiče osvojili su sljedeće rezultate: MARIJA MILEK (KB-4, 2. mjesto), NIKA PREMOR (KB-5, 2. mjesto) i IVOR VAROŠANEC (SA-1, 1. mjesto).