SSPOKAL 2013

Međunarodni taekwondo turnr “Susedgrad-Sokol pokal” održan je u subotu 11.5.2013. u sportskoj dvorani Sutinska vrela. Među ukupno 893 prijavljena natjecatelja bilo je i tridesetak Metalaca koji su osvojili 22 medalje.

Rezultati – u konkurenciji viših pojaseva:
Zlatne medalje: TENA MARINOVIĆ (juniorka -49 kg), IVAN SAMAC (kadet -45 kg), MARKO SAMAC (kadet -49 kg), KATJA BARIĆ (mlađa kadetkinja -33 kg), i MATIJA ČREP (mlađi kadet -36 kg).
Srebrne medalje: FILIP BESEDNIK (junior -48 kg), ROKO BLAŽIČKO (mlađi kadet -43 kg) i MIA BOŽIČEVIĆ (mlađe kadetkinje -39 kg).
Brončane medalje: DOMAGOJ TURKALJ (juniori -63 kg), TAMARA SUŠA (juniorke -52 kg), LUCIJA MLAĐENOVIĆ (juniorke -52 kg) i MAX ĐOKIĆ (mlađi kadet -36 kg).

U konkurenciji nižih pojaseva, zlatnu medalju je osvojio FILIP ANDREIS (kadeti -45 kg), srebrni  su bili MARA FILIPOVIĆ (mlađa kadetkinja -36 kg), LORENA ŽGELA (mlađa kadetkinja -27 kg) i BORNA STRUČIĆ (mlađi kadet -39 kg).
Brončane medalje su osvojili NIKA TEPŠIĆ (kadetkinje -41 kg), BARBARA BAJAC (mlađa kadetkinja -51 kg), LUKA MAJCEN (mlađi kadet -43 kg) i KARLO PNJAČEK (mlađi kadet -47 kg)

Formaši ANDREA KOSINEC i IVOR VAROŠANEC su osvojili brončane medalje u konkurenciji seniora.

KATJA BARIĆ nabolja je mlađa kadetkinja natjecanja, IVAN SAMAC je osvajanjem prvog mjesta izborio nastup u reprezentaciji Hrvatske na kadetskom prvenstvu Europe; u ukupnom plasmanu Metalac je osvojio ekipno 2.mjesto.