GALEBtrophy-banner-2015Odličan posao odradili su organizatori turnira ali i natjecatelji Metalca na 14. Galeb Belgrade Trophy – Serbia Openu  koji je od 10-11.10. održan u beogradskoj Areni. Seniorski dio turnira imao je G1 status; Metalke su osvojile drugo mjesto u ekipnom poretku seniorki.

Galeb2015.marinaMARINA SUMIĆ – zlatna medalja u kategoriji -62 kg. Nakon što je kao prva nositeljica bila slobodna u prvom kolu, pobijedila je Dajanu Perišić (Srbija) 9:0, Vasiliki Grammatikopoulou (Grčka) 3:1, Mariju Štetić (Hrvatska) z.b. 4:3  i Ingibjorg Gretarsdottir (Norveška) 13:1.

Galeb2015.iva
IVA RADOŠ (srebrna medalja -73kg) je također prošla prvo kolo bez borbe, da bi potom pobijedila Christidou Grammatiki (Grčka) 9:0 i Yannu Schneider (Njemačka) 2:0; bolja od Ive u finalu je bila domaća natjecateljka Milica Mandić zlatnim bodom nakon 1:1.

Galeb2015tena.U kategoriji seniorki -46 kg TENA MARINOVIĆ je osvojila brončanu medalju. Pobijedila je Izabelu Majerczik (Poljska) 7:3 i Ioannu Koutsou (Grčka) 14:1; polufinale je izgubila od Ruskinje Antonine Antonove 3:7.

LUCIJA MLAĐENOVIĆ (-53 kg) je izgubila prvu borbu od Grkinje Flore Papadimitriou 8:11.

DOMAGOJ TURKALJ je izgubio zlatnim bodom od kasnijeg pobjednika kategorije -63 kg, Poljaka Alberta Millerta.

INES KOVAČ (+73 kg) je u prvom kolu bila bolja od Chioti Christine (Grčka) 7:0, a u drugom je izgubila od Olge Ivanove (Rusija) 0:3.

Galeb2015.marko

Pohvale i našem junioru MARKU GOLUBIĆU na osvojenom brončanom odličju, do kojeg je stigao pobjedama nad Rumunjem Sczabolcs Simonom 14:2, Mansour Mohammedom (Njemačka) 19:11 i Prđun Valenitnom (Hrvatska) 8:5; polufinale je izgubio od Slovaka Lefkovits Daniela 4:6 u završnici borbe.

FILIP BESEDNIK (junior -68 kg) je pobjedio Jibril Ahmeda (Norveška) 20:11, a zatim izgubio od Grka Lamprinakis Teodorosa 20:22.